12 Mart 2011 Cumartesi

Tvde futbol keyfi 12 Mart Cumartesi



02:15 Olimpo Bahia Blanca – All Boys (Arjantin): C+ Futbol

09:00 Urawa Red Diamonds – Gamba Osaka (Japonya): Al Jazeera Sport +10, Setanta Africa

13:00 Anzhi – FK Krasnodar (Rusya): NTV+ Nash Football

14:00 Fortuna Düsseldorf – Paderborn (Almanya): Sky Bundesliga, Sky Sport Info Portal

14:00 Union Berlin – Augsburg (Almanya): Conn-X TV Sport 2, Sky Bundesliga, Sky Sport Info Portal

14:00 Karabükspor – Bursaspor: Lig Tv, Lig Tv HD

14:00 Samsunspor – Tavşanlı Linyitspor: TRT 1

14:00 Universitatea Cluj – Unirea Urziceni (Romanya): GSP TV

14:00 Jagodina – Red Star Belgrade (Sırbistan): Arena Sport 1

14:15 St Mirren – Aberdeen (İskoçya FA Cup Çeyrek Final Maçı): BBC One, OSN Sports 2

14:45 Birmingham City – Bolton Wanderers (İngiltere FA Cup Çeyrek Final Maçı): Ntv Spor, 6 Eren, Al Jazeera Sport +3, Al Jazeera Sport +5, Alfa TV Cyprus, C+ Multideporte 2, Eredivisie Live 1, ESPN, France 4, Nelonen Pro 1, Nova Sport, Sky Calcio 2, Sky Sport 1, Sky Super Calcio, Sport 1, Sport 1+, Sport TV1, SportKlub, SportKlub+, SuperSport 3, SuperSport Maximo, Tring Sport News, Viasat Football, Viasat Sport Baltic, YES Sport 1, Al Jazeera Sport HD1, C+ Futbol HD, ESPN HD, Sky Calcio HD2, Sky Sport HD1, Sky Super Calcio HD, Sport 1 HD, YES Sport 1 HD

15:00 Hansa Rostock – Kickers Offenbach (Almanya): HR Fernsehen, MDR, NDR

15:00 Rot Weiss Erfurt – Braunschweig (Almanya): HR Fernsehen, MDR, NDR

15:00 Prin Blagoevgrad – Litex Lovech (Bulgaristan): bTV Action

15:00 Metalurg Donetsk – Sevastopol (Ukrayna): Dolce Sport 2, Polsat Futbol, TRK Futbol

15:00 Doxa Dramas – OFI Crete (Yunanistan): ET3

15:15 Spartak Nalchik – Kryliya Sovetov (Rusya): NTV+ Nash Football

15:45 Korona Kielce – Polonia Bytom (Polonya): Orange Sport

15:45 Targu Mures – Otelul Galati (Romanya): Digi Sport

16:00 Vasas – Ujpest (Macaristan): Sport 1

16:00 Torino – Livorno (İtalya): Sky Calcio 6

16:00 Ascoli – Atalanta (İtalya): Sky Calcio 7

16:00 Siena – Empoli (İtalya): Sky Calcio 8

16:00 Reggina – Triestina (İtalya): Sky Calcio 9

16:00 Novara – Sassuolo (İtalya): Sky Calcio 10

16:00 Grosseto – Pescara (İtalya): Sky Calcio 11

16:00 Albinoleffe – Vicenza (İtalya): Sky Calcio 12

16:00 Piacenza – Crotone (İtalya): Sky Calcio 13

16:00 Modena – Frosinone (İtalya): Sky Calcio 14

16:00 İstanbul B.Ş.B. – Eskişehirspor: Digi Kanal

16:10 Llanelli – Bangor City (Galler): S4C Digital

16:30 Bayern Munich – Hamburg (Almanya): TRT 3, Conn-X TV Sport 2, Dubai Sports 1, Orange Sport, Sky Bundesliga, Sky Calcio 1, Sky Sport Info Portal, Sport TV2, Sport+, Sportmania, SuperSport 7, TRT HD, DigitAlb HD4, Sky Calcio HD1, Sky Sport HD2

16:30 Hoffenheim – Borussia Dortmund (Almanya): Dubai Sports 2, Eurosport 2 Nordic, Eurosport 2 Bundesliga, NTV+ Football, Sky Bundesliga, Sky Sport Info Portal

16:30 Kaiserslautern – Freiburg (Almanya): Sky Bundesliga, Sky Sport Info Portal

16:30 Schalke 04 – Eintracht Frankfurt (Almanya): C+ Futbol, Sky Bundesliga, Sky Sport Info Portal

16:30 Wolfsburg – Nuremberg (Almanya): Sky Bundesliga, Sky Sport Info Portal

17:00 Sturm Graz – Wiener Neustadt (Avusturya): Sky Sport Austria

17:00 Derby County – Swansea City (İngiltere): Al Jazeera Sport +4, Canal 9, SportKlub, SportKlub+, Viasat Football

17:00 Tavriya – Kryvbas (Ukrayna): Inter+, TRK Futbol, UT-1

17:00 Hapoel Tel Aviv – Bnei Sachnin (İsrail): The Israeli Network, YES Sport 1, YES Sport 1 HD

17:15 Panserraikos – Xanthi (Yunanistan): Nova Sports 2

17:15 Asteras Tripolis – Olympiacos Volos (Yunanistan): Nova Sports 3

17:20 Hapoel Ramat Gan – Beitar Jerusalem (İsrail): YES Sport 2

17:30 Lokomotiv Moscow – Dinamo Moscow (Rusya): NTV+ Nash Football

18:00 Midtjylland – Nordsjaelland (Danimarka): TV2 Sport

18:00 Levski Sofia – Chernomorets Burgas (Bulgaristan): bTV Action

18:00 Ruch Chorzow – GKS Belchatow (Polonya): Orange Sport

18:00 Olympiakos Nicosia – APOEL Nicosia (Güney Kıbrıs): Lumiere TV

18:20 Viktoria Plzen – Sparta Prague (Çek Cumhuriyeti): CT4 Sport

18:30 Zalaegerszeg – Paks (Macaristan): Sport 1

19:00 Gil Vicente – Feirense (Portekiz): Sport TV1

19:00 Almeria – Atletico Madrid (İspanya): Al Jazeera Sport +1, C+ Fotball, C+ Fotboll, C+ Liga, C+ Sport, C+ Urheilu, Canal 9, Digi Sport+, NTV+ Football, Sport 5, SuperSport 7, TPS Star, Al Jazeera Sport HD2, C+ Liga HD, C+ Sport HD, Sport 5 HD

19:00 Aalesund – Molde (Hazırlık Maçı): TV2 Sport 1

19:00 Volyn Lutsk – Arsenal Kyiv (Ukrayna): 2+2

19:00 Trabzonspor – Kasımpaşa: Lig Tv, Lig Tv HD

19:00 Varese – Portogruaro (İtalya): Sky Calcio 5

19:15 Manchester United – Arsenal (İngiltere FA Cup Çeyrek Final): Ntv Spor, 6 Eren, Al Jazeera Sport +3, Al Jazeera Sport +5, Alfa TV Cyprus, C+ Futbol, Diema, France 4, ITV 1, ITV 1 Wales, Nelonen Pro 2, Russia 2, Setanta Ireland, Sky Calcio 1, Sky Sport 1, Sky Super Calcio, Sport 1, Sport TV3, SportKlub, SuperSport 3, SuperSport Maximo, Tring Sport News, TRK Futbol, Ulster TV, Viasat Football, Viasat Sport Baltic, YES Sport 1, Al Jazeera Sport HD1, C+ Futbol HD, ITV 1 HD, Sky Calcio HD1, Sky Sport HD1, Sky Super Calcio HD, Sport 1 HD, YES Sport 1 HD

19:15 Wisla Krakow – Widzew Lodz (Polonya): C+ Sport 1, C+ Sport HD

19:30 Ried – Salzburg (Avusturya): Sky Sport Austria, Sky Sport 1, Sky Sport Info Portal, Sky Sport HD2

19:30 Mattersburg – Kapfenberg (Avusturya): Sky Sport Austria, Sky Sport 1, Sky Sport Info Portal

19:30 LASK Linz – Wacker Innsbruck (Avusturya): Sky Sport Austria, Sky Sport 1, Sky Sport Info Portal

19:30 Werder Bremen – Mönchengladbach (Almanya): TRT 3, C+ Multideporte 2, Conn-X TV Sport 2, Dubai Sports 1, ESPN, Eurosport 2 Nordic, Eurosport 2 Bundesliga, NTV+ Sport On-Line, Orange Sport, Sky Bundesliga, Sky Sport Info Portal, SuperSport 1, TRT HD, DigitAlb HD4, Sky Sport HD1

19:30 Iraklis Saloniki – Panathinaikos (Yunanistan): Nova Sports 2

19:30 Ironi Kiryat Shmona – Maccabi Tel Aviv (İsrail): The Israeli Network, YES Sport 2

19:45 Heracles Almelo – Excelsior (Hollanda): Eredivisie Live 1

20:00 AaB Aalborg – FC Copenhagen (Danimarka): TV3+ Denmark

20:00 Arles – Lorient (Fransa): A La Carte 1

20:00 Lens – Toulouse (Fransa): A La Carte 2, Al Jazeera Sport +9

20:00 Nancy – Caen (Fransa): A La Carte 3

20:00 Nice – Auxerre (Fransa): A La Carte 4, Al Jazeera Sport +6

20:00 Sochaux – Lyon (Fransa): A La Carte 5, Al Jazeeera Sport +4, Arena Sport 1, C+ GOL, NTV+ Sport, Sport 5+, SuperSport 4, TV5 Monde Africa, TV5 Monde Maghreb

20:00 St Etienne – Brest (Fransa): A La Carte 6, Al Jazeera Sport +7

20:00 Rapid Bucharest – Dinamo Bucharest (Romanya): Digi Sport

20:15 Rio Ave – Sporting Lisbon (Portekiz): Dolce Sport 2, RTP Africa, RTP International, RTP Madeira, TVi, Sport TV HD

20:15 Jagiellonia – Lechia Gdansk (Polonya): Orange Sport

20:30 Ferencvaros – Videoton Fehervar (Macaristan): Duna I

20:45 Roda JC – AZ Alkmaar (Hollanda): Eredivisie Live 2

21:00 Lokeren – Lierse (Belçika): WDS TV

21:00 Eupen – Anderlecht (Belçika): Setanta Africa

21:00 Real Madrid – Hercules (İspanya): Ntv Spor, 6 Eren, Al Jazeera Sport +2, Alfa TV Cyprus, Arena Sport 3, C+ Extra 1, C+ Fotball, C+ Liga, C+ Sport 1, C+ Sport 2, C+ Urheilu, Digi Sport+, NTV+ Football, Sky Calcio 2, Sky Sports 3, Sport 2, Sport 5, Sport TV2, Sport+, SuperSport 2, SuperSport 7, TRK Futbol, Al Jazeera Sport HD2, C+ Liga HD, C+ Sport HD, DigitAlb HD5, Sky Calcio HD2, Sky Sports HD3, Sport 5 HD

21:10 Hajduk Split – RNK Split (Hırvatistan): HRT 2

21:30 Olimpija – Maribor (Slovenia): Slovenia TV2

21:45 Vitesse Arnhem – Heerenveen (Hollanda): Eredivisie Live 1

21:45 Cesena – Juventus ( İtalya): Spormax, Al Jazeera Sport +1, Arena Sport 4, C+ Aitio, C+ Futbol, C+ Sport 1, C+ Sport 3, Digi Sport, ESPN, Hi Soccer, NTV+ Sport On – Line, Sky Calcio 1, Sky Sport 1, Sport TV3, SportDigital.tv, SuperSport 1, TV4 Sport, Spormax HD, Al Jazeera Sport HD1, C+ Futbol HD, DigitAlb HD4, ESPN HD, Sky Calcio 1, Sky Sport HD1, Sport 1 HD

22:00 Lanus – Gimnasia La Plata (Arjantin): Sportmania

22:15 Vitoria Guimaraes – Vitoria Setubal (Portekiz): Sport TV1, Sport TV HD

23:00 Real Zaragoza – Valencia (İspanya): Ntv Spor, 6 Eren, Al Jazeera Sport +2, Arena Sport 3, C+ Fotball, C+ Sport 1, C+ Urheilu, Digi Sport+, La Sexta, NTV+ Football, Skai Hellas, Sky Calcio 2, Sky Sports 3, Sky Super Calcio, Sport 1 Live, Sport 2, Sport 5, Sport TV2, SuperSport 2, SuperSport 3, SuperSport Maximo, Al Jazeera Sport HD2, C+ Sport HD, DigitAlb HD5, Sky Calcio HD2, Sky Sports HD3, Sky Super Calcio HD, Sport 5 HD

23:30 Palmeiras – Sao Bernardo (Brezilya): Al Jazeera Sport +7, Arena Sport 1, C+ Multideporte 2, PFC International, SuperSport 7

23:30 Santos FC – Botafogo (Brezilya): Sport Italia

00:10 San Lorenzon – Boca Juniors (Arjantin): Al Jazeera Sport +6, C+ Fotboll, C+ Futbol, C+ Sport 1, C+ Sport 3, Nova Sports 2
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...